11/01/2010

Concursul Naţional de Informatica "StartIT", editia a II a

In perioada 29 - 31 octombrie 2010 s-a desfasurat la Palatul Copiilor Suceava, Concursul Naţional de Informatica "StartIT", editia a II a la care au participat 254 elevi de la palate si cluburi ale copiilor din tara: Palatul Copiilor Bistrita, Palatul National al Copiilor Bucuresti, Clubul Copiilor Sector 1 Bucuresti, Scoala nr.164 Bucuresti, Palatul Copiilor Botosani, Clubul Copiilor Campina, Clubul Copiilor Sighisoara, Palatul Copiilor Buzau si Clubul Copiilor Campulung Moldovenesc.
Elevii premiati de la Cercul de Informatica al Palatului Copiilor Suceava care au participat la cele patru sectiuni ale concursului:
1. Pagini WEBDoroftei Victor , clasa a III-a Premiul II
Primac Antonie, clasa a III-a Premiul I
Zaicescu Andrei, clasa a IV -a Premiul II
Cimbru Vlad Ioan, clasa a VIII -a Premiul II
2. Programare clasele II-IV si clasele V-VIIIPremiul IPopa Sebastian, clasa a III-a
Stefanescu Radu, clasa a IV-a
Hlusneac Maria, clasa a V-a
Slincu Serban Stefan, clasa a V-a
Dascalitei Ciprian, clasa a VI-a
Marcu Stefan, clasa a VIII-a
Premiul II Primac Antonie, clasa a II a
Bicsi Lucian, clasa a VII-a
Cretu Irina, clasa a VIII-a
Premiul IIIAlbu Alexandru, clasa a III a
Doroftei Victor, clasa a II-a
3. "Re-creatie" - MS WordPremiul IOanea Sinziana clasa II, Curic Bianca clasa a III-a, Podaru Smaranda clasa a IV-a si Hlusneac Maria clasa a V-a
Premiul IIBerariu Vlad clasa a IIa si Luca Lorena Clasa a III a
Premiul IIIMiniga Tudor si Petracovici Tudor clasa a IIa, Titeanu Teodora clasa a V-a
Mentiune
Anton Carina, Iacob Natalia, Oanea Mara clasa a II a, Rusu Cezar clasa a III a si Filip Andrei clasa V Cirlan Ioana clasa V
4. "Culorile toamnei" - grafica pe calculatorPremiul IPetracovici Tudor si Sumanar Paul,clasa II
Premiul IILazar Sabina clasa I, Oanea Siziana clasa II
Premiul IIICretu Alexandra , Hutanu Alexie Iustin, Cusnir Daria clasa II, Cimpan Ionut , Ripan Gabriela, Stir Cezara, Dospina Ioana, Vasiliu Maria clasa III, Hlusneac Maria clasa V
Mai multe informatii http://cnstartit.blogspot.com/


7/27/2010

Concursul National de Informatica Satu Mare

 Elevii participanţi la Concursul National de Informatica de la Satu Mare din perioada 19-23 iulie 2010 au obtinut rezultate deosebite:
Premiul III, Dascalitei Ciprian, clasa a VI-a
Mentiune, Bicsi Lucian, clasa a VII-a
Mentiune, Marcu Stefan, clasa a VIII-a
Participare Cretu Irina, clasa a VIII-a.

6/17/2010

Concursul Interjudetean de Informatica 'InfoBucuresti' 2010

In perioada 4-6 iunie 2010 s-a desfasurat la Clubul copiilor nr.1 Bucuresti, Concursul Interjudetean de Informatica "InfoBucuresti". Echipajul Palatului Copiilor Suceava a participat cu un numar de 4 elevi obtinand urmatoarele premii:

Sectiunea programare

Premiul I - Popa Sebastian, clasa a III-a
Premiul II - Stefanescu Radu, clasa a IV-a

Sectiunea MS Excel

Premiul III - Haures Melina, clasa a VII-a
Mentiune - Hlusneac Maria, clasa a V-a

Concursul National de Informatica "Generatia INFO" Bistrita

Elevii de la cercul de informatica al Palatului Copiilor Suceava participanti la Concursul National de Informatica "Generatia INFO" in perioada 7 - 10 iunie 2010 au fost rasplatiti cu numeroase premii:

Premiul I

1. Florea Stefan, cl.V - sectiunea Soft educational2. Iacoban Tudor, cl.IV - sectiunea Pagini WEB

Premiul II

3. Dascalitei Ciprian, cl.VI - sectiunea programare4. Cimbru Vlad si Ceornodolea Ionul, cl.VIII - sectiunea Pagini WEB
5. Zaicescu Andrei, cl.IV- sectiunea Pagini WEB
6. Munteanu Sabina, cl.II- sectiunea MS Word
7. Oanea Mara, cl.II - sectiunea MS Word
8. Popa Sebastian, cl.III - sectiunea MS Word
9. Hlusneac Maria, cl.V - sectiunea MS Word

Premiul III

10. Florea Stefan, cl.V - sectiunea grafica
11. Oanea Malina, cl.IV - sectiunea MS Word
12. Haures Melina, cl.VII -sectiunea MS Word
13. Atanasoae Iulian, cl.VIII - sectiunea Soft Educational14. Oanea Sinziana, cl.II - sectiunea MS Word

Mentiune

15. Atanasoae Iulian, cl.VIII - sectiunea Multimedia16. Creanga Emma, cl.IV - sectiunea MS Word