Concursuri











  • 13-15 iulie 2012 - 3 elevi au participat cu lucrari Seminarul de Informatica din cadrul Concursului National "Cupa municipiului Botosani", ce s-a desfasurat in Tabara Agafton, Botosani, in perioada 13-15 iulie 2012 următorii elevi:


Premiul I

1. Cuzenco Andrei Robert, clasa a IV-a
Premiul II
3. Albu Alexandru, clasa a V-a
Premiul III
4. Fica Marius, clasa a V-a
  • iunie 2012 -  Concursul InfoPoveşti 2012, ediţia a II-a,  cuprins în Calendarul Activităţilor Educative Regionale şi Interjudeţene 2012,  aprobat de  Ministerului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului 2012, poziţia 84 Rezultate aici
  • 15-17 iunie 2012 -  Concursul InfoBucureşti 2012,ediţia a XXVII, cuprins în Calendarul Activităţilor Educative Regionale şi Interjudeţene 2012,  aprobat de  Ministerului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului 2012, poziţia 76: Rezultate aici
  • 25 - 27 mai 2012 - Concursul Naţional MARELE PREMIU AL PALATULUI NAŢIONAL AL COPIILOR Ediţia a XXI-a, 2012,cuprins în Calendarul Activităţilor Educative, aprobat de MECTS 2012 (F1-11)


Premiul III- Andrei -Robert Cuzenco, clasa a IV-a avansaţi
Menţiune- Radu Cristian Ştefănescu clasa a VI-a avansaţi şi Dăscăliţei Ciprian, clasa VIII



  • 18-19 mai 2012 -Concurs naţional „Calculatorul - joc şi educaţie”, ediţia a V-a, cuprins în Calendarul activităţilor educative ale MECTS – 2012, secţiunea A13, poziţia 17. La secţiunea a II-a educaţie civica, "Scoala mea" au participat următorii elevi:

Premiul I la pagini WEB

1. Cuzenco Andrei Robert, clasa a IV-a
Premiul III la PowerPoint
2. Fica Marius, clasa a V-a
Menţiune
3. Ungureanu Rares, clasa a III-a la Secţiunea  „Desenăm, ne jucăm, învăţăm să circulăm!”



  • 31 martie 2012 - Concursul Judeţean de Informatică pentru palatul şi cluburile copiilor din judeţul Suceava, Concursul este cuprins în Calendarul Activităţilor Educative Judeţene (CAEJ2012) C1 poziţia 4, 

Elevii premiati de la Cercul de informatica:
Sectiunea programare:
Premiul I
1. Slincu Andra - Maria, clasa a II-a
2. Cuzenco Andrei - Robert, clasa a IV-a
3. Popa Sebastian, clasa a V-a
4. Stefanescu Radu, clasa a VI-a
5. Slincu Serban - Stefan, clasa a VII-a
6. Dascalitei Ciprian, clasa a VIII-a
Premiul II
1. Craciun Pitu Geroge, clasa a II-a
2. Ursache Sebastian, clasa IV-a
3. Albu Alexandru, clasa a V-a
Premiul III
1. Petracovici Tudor, clasa a III-a
2. Hutu Stefan, clasa a IV-a
3. Fica Marius, clasa a V-a


Sectiunea operare:
- MS PowerPoint
Premiul I
Petracovici Tudor, clasa a III-a
Fica Marius, clasa a V-a
Premiul II
Albu Alexandru, clasa a V-a 
Apetroaei Cătălina, clasa a III-a
Premiul III
Huţu Ştefan, clasa a IV-a
Kockzynsky Alfred, clasa a IV-a
Todosi Ioana, clasa a III-a
Ursache Sebastian, clasa a IV-a

 - MS Word
Premiul I
1. Huludet Patrick, clasa a II-a 
2. Enache Luana, clasa a III-a
3. Slincu Andra - Maria, clasa a II-a
4. Apetroaei Catalina, clasa III-a
Premiul II
1. Cretu Yasmina, clasa a IV-a
Premiul III
1. Huludet Flavius, clasa a III-a
2. Salgau Tiberiu, clasa a III-a
3. Ursaciuc Denis, clasa a III-a

Sectiunea MS Excel
Premiul I - Cuzenco Andrei Robert
Premiul II - Filip Andrei, clasa a VII-a

23-24 martie 2012 - Concursul Municipal "Infotehnium", organizat de Şcoala nr.164 Bucureşti împreună cu Fundaţia "Prietenii calculatoarelor", concurs nominalizat in CAE al ISMB  la pozitia 10, aici
Martie 2012  - "Cupa Mărţişor", organizat de Palatul Naţional al Copiilor Bucureşti aici
Decembrie 2011 - "Cupa Sărbătorilor de iarnă",  organizat de Palatul Naţional al Copiilor Bucureşti aici
..............................................................................................................................
  • 22 - 25 august 2011Concursul National "Cupa municipiului Botosani", Agafton Botosani aici
  • 18 - 22 iulie 2011 Concursul Naţional de Informatică Satu Mare rezultate
  • Concursul Internaţional "MATH EXPERIENCE", ed.II Clubul Copiilor Nr.5 Bucureşti rezultate
  • 27 - 29 mai 2011 Concursul Naţional de Informatică "INFO-BUCUREŞTI", ed. XXVI, Clubul Copiilor Nr.1 Bucuresti rezultate
  • Concursul National "GeneratiaInfo", Palatul Copiilor Bistrita rezultate
  • 13 - 15 mai 2011 - Concursul National "Marele Premiul al Palatului National al Copiilor" Bucuresti, ed. XX, PNC Bucuresti  - rezultate
  • 5 - 8 mai 2011 - Concursul National de Soft "G Moisil", ed. XVIII la Clubul Copiilor Lugoj rezultate
  • 2 aprilie 2011 - Concursul Judetean de Informatica s-a desfăşurat pe doua secţiuni: programare clasele II-VIII si utilizare (MS Word, MS PowerPoint si MS Excel). La concurs au participat peste 80 elevi de la Palatul Copiilor Suceava, Clubul Copiilor Câmpulung Moldovenesc, Clubul Copiilor Vatra Dornei, Clubul Copiilor Fălticeni şi Clubul Copiilor Gura Humorului.

 Rezultate obţinute de elevii de la Cercul de informatica al Palatului Copiilor Suceava



  • 1 -2 aprilie 2011 - Concursul de informatică "InfoTehnium" organizat de Şcoala Nr.164  Bucureşti. 
La concurs au participat peste 350 elevi de la Şcoala nr.172 Bucureşti, Clubul Copiilor Nr.1 Bucureşti, Sc. Nr.150 "Sf. Elefterie" Bucureşti, Cygnus Computer Bucureşti, Clubul Copiilor Nr.4 Bucureşti, Şcoala Nr. 193 Bucureşti, Şcoala Nr.159 Bucureşti, Palatul Copiilor Giurgiu, Clubul Copiilor 6 Bucureşti, Şcoala Nr.169 Bucureşti,rezultate